Tylko Tomasz Świerkosz z czołówki strzelców piątej ligi zaliczył celne trafienie w ubiegłym tygodniu, tak więc zwiększył przewagę do ośmiu bramek nad drugim Wojciechem Stuglikiem (Sosnowianka). Snajper Stryszawy ma już na koncie 27 bramek czyli o pięć mniej niż w ubiegłym sezonie w którym zdobył koronę króla strzelców.. Wydaje się, że i w tym sezonie okupionym awansem do IV ligi gracze Jałowca zdobędą podwójne trofeum – korona króla strzelców raczej przypadnie Świerkoszowi. 19 goli na koncie posiada zawodnik Sosnowianki, jedną mniej dysponuje Gabriel Wolski. Obaj zachowali miejsca na podium. Ze stratą dwóch bramek do piłkarza Stanisława Dolnego melduje się zawodnik Soły Łęki Adam Żmuda. Najlepszy strzelec ŁKS-u ma bramkę przewagi nad Sewerynem Jarominem i dwie nad Marcinem Psiodą. To właśnie pomiędzy ostatnimi wymienionymi zawodnikami rozstrzygnie się walka o podium. Rywalizacja zapowiada się interesująco, ale kolejność w klasyfikacji strzelców poznamy dopiero po upływie sześciu ligowych kolejek. (więcej w rozwinięciu)
Klasyfikacja strzelców V ligi - Oświęcim:
27 bramek:
Tomasz Świerkosz (+1 Jałowiec Stryszawa).
19 bramek:
Wojciech Stuglik (Sosnowianka Stanisław Dolny).
18 bramek:
Gabriel Wolski (Cedron Brody).
17 bramek:
Adam Żmuda (ŁKS Soła Łęki).
16 bramek:
Seweryn Jaromin (+2 Brzezina Osiek).
15 bramek:
Marcin Psioda (+1 Zagórzanka Zagórze).
12 bramek:
Tomasz Janik (+1 Jałowiec Stryszawa).
11 bramek:
Grzegorz Bąk (KS Chełmek), Tomasz Ścieszka (+1 Babia Góra Sucha Beskidzka).
9 bramek:
Mateusz Zejma (Nadwiślanin Gromiec), Szymon Żurek (Brzezina Osiek), Kamil Żmuda (ŁKS Soła Łęki).
8 bramek:
Przemysław Niewiedział (KS Chełmek), Dariusz Łukaszka (Nadwiślanin Gromiec), Krzysztof Bryła (Sosnowianka Stanisław Dolny), Robert Starowicz (Babia Góra Sucha Beskidzka), Damian Nowatorski (Unia Oświęcim), Michał Puzik (Tempo Białka), Mieczysław Kardaś (+1 Jałowiec Stryszawa), Krzysztof Rak (+1 Babia Góra Sucha Beskidzka).
7 bramek:
Rafał Janusik (Górnik Brzeszcze), Tomasz Kocoń (Unia Oświęcim), Krystian Bartuś (Przeciszovia Przeciszów), Daniel Boba (Unia Oświęcim), Mateusz Gros (Brzezina Osiek), Sławomir Para (+1 Sosnowianka Stanisław Dolny), Klemens Drobniak (+1 Skawa Wadowice/Tempo Białka).
6 bramek:
Marek Sojka (Górnik Brzeszcze), Grzegorz Bogdan (ŁKS Soła Łęki), Kamil Dyduch (Babia Góra Sucha Beskidzka), Krzysztof Ulczok (Górnik Brzeszcze), Arkadiusz Biesek (Zagórzanka Zagórze), Mariusz Korbel (Tempo Białka), Mariusz Antecki (Brzezina Osiek), Łukasz Pactwa (+1 Nadwiślanin Gromiec), Przemysław Dyrcz (+1 Skawa Wadowice).
5 bramek:
Piotr Wiertel (Unia Oświęcim), Piotr Bachorczyk (Jałowiec Stryszawa), Michał Pacyga (Babia Góra Sucha Beskidzka), Adam Lichota (Nadwiślanin Gromiec), Damian Bodziony (Orzeł Balin), Paweł Kozieł (Tempo Białka), Patryk Paliwoda (Zagórzanka Zagórze), Kacper Górkiewicz (ŁKS Soła Łęki), Bartłomiej Goryl (Tempo Białka), Kamil Adamczyk (Nadwiślanin Gromiec), Szymon Widuch (Górnik Brzeszcze), Tomasz Antonik (Orzeł Balin), Grzegorz Pacyga (+3 Tempo Białka).
4 bramki:
Sebastian Chojnowski (Unia Oświęcim), Norbert Ciepichał (Zagórzanka Zagórze), Łukasz Matla (Przeciszovia Przeciszów), Bartłomiej Mika (Iskra Brzezinka), Grzegorz Kantek (KS Chełmek), Tomasz Kustra (KS Chełmek), Kamil Górski (KS Chełmek), Tomasz Witkowski (Zagórzanka Zagórze), Tomasz Warzecha (+1 Orzeł Balin), Mateusz Waligóra (+1 Nadwiślanin Gromiec), Marek Rymek (+1 Iskra Brzezinka).
3 bramki:
Marek Lekki (ŁKS Soła Łęki), Damian Kajor (Górnik Brzeszcze), Michał Lociński (Babia Góra Sucha Beskidzka), Dawid Polak (Jałowiec Stryszawa), Krzysztof Zarzycki (Brzezina Osiek), Sebastian Tłok (Babia Góra Sucha Beskidzka), Tomasz Kulig (KS Chełmek), Konrad Głowacki (Unia Oświęcim), Jacek Leśniak (Babia Góra Sucha Beskidzka), Adrian Pogan (Sosnowianka Stanisław Dolny), Dawid Jędrusik (Górnik Brzeszcze), Mateusz Żywczak (Skawa Wadowice), Krzysztof Studnicki (Sosnowianka Stanisław Dolny), Piotr Gaudyn (Skawa Wadowice), Jakub Krzemień (Iskra Brzezinka), Marcin Bała (Zagórzanka Zagórze), Krzysztof Jodłowiec (+1 Jałowiec Stryszawa), Jakub Korba (+1 Unia Oświęcim).
2 bramki:
Jakub Pacut (Sosnowianka Stanisław Dolny), Wojciech Maca (Przeciszovia Przeciszów), Przemysław Nowicki (Nadwiślanin Gromiec), Piotr Wyka (Cedron Brody), Mateusz Mosór (Skawa Wadowice), Dariusz Wójcik (ŁKS Soła Łęki), Michał Gaudyn (Skawa Wadowice), Dawid Góra (Skawa Wadowice), Wojciech Żak (Sosnowianka Stanisław Dolny), Paweł Kalinowski (Tempo Białka), Adrian Funek (Sosnowianka Stanisław Dolny), Piotr Piaskowski (Sosnowianka Stanisław Dolny), Amadeusz Janaczak (ŁKS Soła Łęki), Mateusz Mędrysa (Iskra Brzezinka), Wojciech Żmudka (Górnik Brzeszcze), Łukasz Dobisz (Cedron Brody), Krzysztof Handy (ŁKS Soła Łęki), Paweł Bryłka (Zagórzanka Zagórze), Łukasz Kadłuczka (Orzeł Balin), Wojciech Pindel (Jałowiec Stryszawa), Mirosław Pactwa (Nadwiślanin Gromiec), Jan Woźny (Tempo Białka), Tomasz Śliwa (Skawa Wadowice), Damian Ochman (Unia Oświęcim), Sebastian Konopka (Sosnowianka Stanisław Dolny), Damian Kułaga (Nadwiślanin Gromiec), Szymon Szydłowski (Sosnowianka Stanisław Dolny), Dominik Nędza (Nadwiślanin Gromiec), Damian Salepa (Górnik Brzeszcze), Łukasz Płonka (Brzezina Osiek), Tomasz Kozieł (+1 Górnik Brzeszcze), Daniel Kabara (+1 Unia Oświęcim).
1 bramka:
Przemysław Oczkowski (ŁKS Soła Łęki), Grzegorz Bizoń (Jałowiec Stryszawa), Mateusz Kozieł (ŁKS Soła Łęki), Jacek Linczowski (Iskra Brzezinka), Mateusz Płonka (Przeciszovia Przeciszów), Maciej Kania (Nadwiślanin Gromiec), Bartłomiej Bielenin (Górnik Brzeszcze), Łukasz Ryłko (ŁKS Soła Łęki), Daniel Płonka (Brzezina Osiek), Artur Oczkowski (KS Chełmek), Tomasz Jamróz (Skawa Wadowice), Michał Domżał (Unia Oświęcim), Artur Boczarski (Sosnowianka Stanisław Dolny), Hubert Skiba (Cedron Brody), Wojciech Sabuda (Sosnowianka Stanisław Dolny), Michał Bisaga (Tempo Białka), Tomasz Wojnar (Górnik Brzeszcze), Marcin Jarczyk (Zagórzanka Zagórze), Piotr Cieciera (KS Chełmek), Robert Głuszek (Jałowiec Stryszawa), Mirosław Zemła (ŁKS Soła Łęki), Bartłomiej Ficek (Tempo Białka), Marek Kuzia (Skawa Wadowice), Przemysław Szpiegla (Iskra Brzezinka), Kamil Kaczor (KS Chełmek), Jakub Bieda (Iskra Brzezinka), Jarosław Sandecki (Orzeł Balin), Rafał Magiera (Babia Góra Sucha Beskidzka), Damian Makuch (Nadwiślanin Gromiec), Krystian Dulowski (Orzeł Balin), Artur Opala (Iskra Brzezinka), Stanisław Momot (Przeciszovia Przeciszów), Artur Ząbek (KS Chełmek), Mateusz Wrona (Iskra Brzezinka), Michał Bałos (Babia Góra Sucha Beskidzka), Paweł Godyń (Sosnowianka Stanisław Dolny), Dawid Pluta (Orzeł Balin), Paweł Stępień (Orzeł Balin), Szymon Juras (Brzezina Osiek), Bartłomiej Ryś (Górnik Brzeszcze), Mateusz Mazur (Górnik Brzeszcze), Wojciech Czmok (Górnik Brzeszcze), Tomasz Kosowski (Cedron Brody), Mateusz Hujdus (Cedron Brody), Wojciech Jedynak (Orzeł Balin), Łukasz Jamróz (Nadwiślanin Gromiec), Aleksander Pasternak (Cedron Brody), Arkadiusz Bach (Jałowiec Stryszawa), Paweł Wierzbic (Unia Oświęcim), Tomasz Wierzba (Orzeł Balin), Krzysztof Płaczek (Cedron Brody), Tomasz Dzidecki (Przeciszovia Przeciszów), Maciej Seroka (Cedron Brody), Arkadiusz Żurawik (KS Chełmek), Konrad Jędrusik (Górnik Brzeszcze), Kamil Wójcik (Górnik Brzeszcze), Łukasz Czul (Górnik Brzeszcze), Tomasz Celarek (Zagórzanka Zagórze), Radosław Gros (Brzezina Osiek), Mariusz Bednarczyk (Przeciszovia Przeciszów), Miłosz Musiał (+1 KS Chełmek), Kamil Warzecha (+1 Orzeł Balin), Tomasz Lipka (+1 Skawa Wadowice), Adrian Dwornik (+1 Unia Oświęcim).
Bramki samobójcze:
Ariel Milewski (Orzeł Balin) w meczu z Górnik Brzeszcze
Wojciech Żak (Sosnowianka Stanisław Dolny) w meczu z ŁKS Soła Łęki
Stanisław Momot (Przeciszovia Przeciszów) w meczu z Sosnowianka Stanisław Dolny
Mateusz Kozyra (Zagórzanka Zagórze) w meczu z Unia Oświęcim
Mateusz Koczur (Iskra Brzezinka) w meczu z Skawa Wadowice
Robert Listwan (Babia Góra Sucha Beskidzka) w meczu z Nadwiślanin Gromiec
Wiktor Urbańczyk (Unia Oświęcim) w meczu z Przeciszovia Przeciszów
Kamil Rogala (Górnik Brzeszcze) w meczu z Jałowiec Stryszawa
Łukasz Dobisz (Cedron Brody) w meczu z Jałowiec Stryszawa
Autor: Piotr Chwierut (mollah)
Kopiowanie klasyfikacji strzelców bez zgody administratora zabronione!